Polska Pomoc z powiatu

Piątek, 29 październik 2010

pomocpolskaW ubiegłym tygodniu urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołowie, ze starostą Maciejem Nejmanem na czele, odbyli trzydniową wizytę w partnerskim rejonie berdyczowskim na Ukrainie. Wyjazd był ostatnim elementem realizacji projektu pomocowego adresowanego do ukraińskiego partnera, a finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Projekt „Rozwój instytucjonalny rejonu berdyczowskiego w obszarze administracji” zakładał wzajemne wizyty studyjne urzędników w powiecie wołowskim i rejonie berdyczowskim, w trakcie których ukraińscy koledzy mogli zapoznać się m.in. z procedurami ISO, a także elektronicznym obiegiem dokumentów funkcjonującym w Starostwie Powiatowym w Wołowie. Dla ukraińskich partnerów Powiatu Wołowskiego szczególnie cenny jest trwały i wymierny efekt projektu w postaci zakupu serwera i komputerów skonfigurowanych sieciowo. Sytuacja ekonomiczna na Ukrainie sprawia, że urząd nie może liczyć na jakąkolwiek pomoc państwa w tym obszarze, stąd też doposażenie w sprzęt o wartości ponad 20 tys. euro było olbrzymią szansą dla administracji. Władze Rejonu Berdyczowskiego złożyły na ręce starosty Macieja Nejmana wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc, dziękując przy tym darczyńcom i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.