Piosenka zmieniająca życie

Poniedziałek, 31 październik 2016

Muzyka łagodzi obyczaje to prawda znana od lat. Piosenka z kolei ma moc zmieniania życia. Jednym z najlepszych dowodów prawdy drzemiącej w tych słowach jest V Dolnośląski Konkurs Piosenki "Piosenka Zmieniająca Życie". Konkurs ten faktycznie zmienia życie zarówno wykonawców utworów jak i odbiorców. Teksty poruszają ważne życiowe kwestie oraz zachęcają do zastanowienia się nad naszą egzystencją. Cieszymy się niezmiernie, że młodzież po raz kolejny miała okazję wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie zabrakło również gwiazdy, którą w tym roku był Liber. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Teraz Ty” Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i organizatorom.
Oto wyniki konkursu:
I Powiat Wołowski - kategoria: Gimnazjum 1. Solistka Wiktoria Kresa - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. JP II w Brzegu Dolnym. 2. Solistka Marta Magierska - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzegu Dolnym. 3. Zespół - (Sebastian Hojka, Alan Wałęski) - Publiczne Gimnazjum im Armii Krajowej w Lubiążu. Wyróżnienie: Zespół - (Aleksandra Mazur, Natalia Madera, Amelia Lewandowska) - Publiczne Gimnazjum im. JP II w Wińsku. Wyróżnienie: Solistka Justyna Mytnik - Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Lubiążu.
II Powiat Wołowski - kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne 1. Solistka Maja Kwiatkowska - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie. 2. Solistka Nikola Pągowska - Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie. 3. Solistka Aleksandra Sienkiewicz - Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym. Wyróżnienie: Solistka Anna Gajowczyk - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie.
III Dolny Śląsk - kategoria: Gimnazjum 1. Solistka Karolina Wilk - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Godzięcinie. 2. Zespół Wulkan Gim (Danuta Walasik, Klaudia Michałkiewicz) - Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu. 3. Zespół - (Magdalena Troć, Karolina Wilk, Sandra Lenc, Alicja Rymon – Lipińska, Weronika Forma) - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Godzięcinie. Wyróżnienie: Zespół - (Karolina Kryściak, Julia Wolańska, Anna Matyja, Patryk Prokopiuk) - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.
IV Dolny Śląsk - kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne 1. Solistka Kinga Świątkowska - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce. 2. Solistka Katarzyna Wójciak - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu. 3. Zespół „ Wulkan” - (Karolina Skrok, Eliza Olędzka, Aleksandra Kondraczyk) - Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu. 3. Zespół – (Kinga Świątkowska, Julita Mróz, Natalia Barabasz, Dominika Zugaj, Magdalena Owsianik) - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce. Razem uczestników: 64 – Zgorzelec, Sobótka, Wrocław, Jawor, Lubiąż, Godzięcin, Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko