Nauka przez sztukę

Poniedziałek, 12 grudzień 2011

8 grudnia w Wołowskim Ośrodku Kultury, po raz kolejny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołowie zorganizował konkurs na sztukę teatralną dotyczącą profilaktyki HIV/AIDS oraz uzależnień dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wołowskiego.

Tematem przewodnim konkursu było hasło „Wiedza ratuje życie – zrób test na HIV”. Do konkursu przystąpiło 6 szkół, jedną z drużyn były uczennice mieszkające w internacie przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie (w składzie: Barbara Kocur, Aneta Ratuszyńska, Kamila Kowalczyk, Dagmara Wadowska, Katarzyna Klimek, Marta Kucharczyk i Sabina Worońko), które pod opieką Pani Anny Janus przygotowały oraz zaprezentowały  sztukę pt. „ Żyję bo lubię. AIDS to nie dla mnie!”. Dziewczyny choć nie zajęły I miejsca, były zadowolone, ponieważ najważniejsze było przekazanie ważnych treści dotyczących zakażenia wirusem HIV oraz wspólna integracja.