Otwarcie Orlika

Poniedziałek, 22 październik 2012

W piątek 19 października przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki  w Wołowie uroczyście przecięto wstęgi powiatowego Orlika czyli kompleksu wielofunkcyjnych boisk sportowych.

Wśród licznej grupy dzieci i młodzieży, nie zabrakło znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Aleksander Marek Skorupa – Wojewoda Dolnośląski oraz Jerzy Łużniak – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Po uroczystym otwarciu boisk, każdy z zaproszonych gości mógł strzelić symboliczną bramkę „tak na dobry początek”. Następnie przyszedł czas na międzyszkolne rozgrywki. O oprawę artystyczną uroczystości zadbała młodzież Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie oraz Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

Inwestycja zrealizowana została w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, gminy Wołów oraz Powiatu Wołowskiego. Całkowity koszt budowy tego nowoczesnego kompleksu sportowego to 1 187 073,00 zł. W jego skład wchodzą: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30m x 62m (pole do gry 26m x 56m), boisko do piłki siatkowej i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej o wym. 19,1m x 32,1m, sanitariaty oraz oświetlenie. Boiska będą służyć nie tylko uczniom, ale również całemu wołowskiemu społeczeństwu.

Założeniem programu jest bowiem ogólne i bezpłatne udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora. To z kolei przełoży się na pewno nie tylko na popularyzację sportu szkolnego, ale także na upowszechnienie aktywnego stylu życia.

My już dziś życzymy wszystkim wielu sportowych emocji na nowych boiskach!