Wydrukuj artykuł

Powiatowi rycetatorzy

Piątek, 12 marzec 2010

Anita Chećko ze szkoły podstawowej nr 1 w Brzegu Dolnym i Weronika Lebiedowska z Publicznego Gimnazjum nr 1, również w Brzegu Dolnym, zostały laureatkami powiatowych eliminacji XV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”


Anicie, startującej w kategorii „młodsi”, zwycięstwo przyniosła pełna werwy (!) i poczucia humoru interpretacja wiersza Wandy Chotomskiej W Ślimakowie. Weronika wyróżniła się natomiast urozmaiconą i pokazującą wiele wcieleń i możliwości aktorskich interpretacją fragmentu prozy Meg Cabot Dziewczyna Ameryki. „Starsi” oprócz fragmentu prozy prezentowali także poezję, zwyciężczyni wybrała Nieobecność Wisławy Szymborskiej. Warto podkreślić, że dobór repertuaru był bardzo różnorodny, uczestnicy sięgali zarówno po klasykę jak i utwory współczesne. Wszyscy laureaci i wyróżnieni (lista poniżej) otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wołowie. Zwyciężczynie będą reprezentować Powiat Wołowski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 20 i 21 kwietnia w Kłodzku. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

LAUREACI
Powiatowych eliminacji XV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU
RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”

10 marca 2010

KATEGORIA „MŁODSI”:

  1. I miejsce ANITA CHEĆKO – SP nr 1 w Brzegu Dolnym (Wanda Chotomska, W Ślimakowie)
  2. II miejsce ERYK WYSOPAL – SP w Warzęgowie (Jan Brzechwa, Na straganie)
  3. III miejsce WIKTORIA STRZEMSKA – SP w Orzeszkowie (Katarzyna Nowacka, Świnka chrumcia)
  4. Wyróżnienie OLIWIA POŁEĆ – SP nr 6 w Brzegu Dolnym (Julian Tuwim, Słowik)
  5. Wyróżnienie – JAKUB KUSZ – SP w Lubiążu (René Goscinny, Nowe przygody Mikołajka)

KATEGORIA „STARSI”:

  1. I miejsce – WERONIKA LEBIEDOWSKA – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym (Wisława Szymborska, Nieobecność, Meg Cabot, Dziewczyna Ameryki – fragment)
  2. II miejsce – NATALIA GUROWSKA – Gimnazjum nr 2 w Wołowie (Juliusz Słowacki, Rozłączenie; Eric-Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża – fragment)
  3. III miejsce – KATARZYNA HORBACZ – Gimnazjum nr 2 w Wołowie (Juliusz Słowacki, Przemówił, strzelił i od kuli ginie”; Kornel Makuszyński, Panna z mokrą głową – fragment)
  4. Wyróżnienie – PAWEŁ DAWIDOWICZ – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym (Zbigniew Herbert, Przesłanie pana Cogito; Elisabeth Zöller, A jednak strzelę!” – fragment)
Anita Chećko - laureatka I miejsca w kategorii "młodsi" Weronika Lebiedowska - laureatka I miejsca w kategorii "starsi"