Powiatowe eliminacje "Pegazika"

Wtorek, 24 marzec 2009

W piątek w Bibliotece Publicznej w Wołowie odbyły się powiatowe eliminacje XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. 21 uczestników rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych.

Uczestnicy recytowali utwory poetyckie i fragmenty prozy, a jury – składające się z przedstawicieli placówek gminnych i powiatowych, a także absolwentki szkoły teatralnej – oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację i wyraz artystyczny. W młodszej grupie najwyższe miejsce zajęła Wiktoria Strzemska (SP w Orzeszkowie), a kolejne Sebastian Książczyk (SP w Głębowicach) i Marta Tatarczuk (SP w Starym Wołowie). Wśród starszych uczestników, główną nagrodę zdobyła Klaudia Książczyk (Publiczne Gimnazjum w Wińsku), a zaraz po niej największe uznanie jury zdobyły Katarzyna Skórska (Gimnazjum nr 2 w Wołowie) oraz Weronika Lebiedowska (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym). Wyróżnienia otrzymały Katarzyna Szczur (gr. młodsza) i Malwina Rajter (gr. starsza). Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Powiat Wołowski w finałach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec kwietnia. Fundatorem nagród książkowych w eliminacjach powiatowych było Starostwo Powiatowe w Wołowie.