Pożyczyli ponad 1 mln złotych

Czwartek, 05 luty 2009

Od chwili powstania w Starostwie Powiatowym Punktu Obsługi Funduszu Pożyczkowego „Dolny Śląsk” zostało udzielonych 17 pożyczek na ponad milionn złotych na wsparcie rozwoju małych firm.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości opublikowała mini raport na temat funkcjonowania Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego „Dolny Śląsk”, który powstał dzięki wsparciu Unii Europejskiej, a którego celem jest pomoc mikro i małym przedsiębiorcom w rozwoju działalności. Często małe firmy mają opracowaną strategię działania i chcą uzyskać pożyczkę, jednak z różnych powodów nie mogą skorzystać z tradycyjnego finansowania bankowego (brak historii kredytowej, zbyt krótkie istnienie na rynku czy niewystarczające środki finansowe). Do nich właśnie skierowana jest oferta Funduszu. Dzięki zawarciu przez Powiat Wołowski współpracy z PFP od kwietnia 2007r w Starostwie Powiatowym w Wołowie działa Punkt Obsługi Funduszu Pożyczkowego.

Z danych przedstawionych przez Fundację, które obrazują działalność Funduszu na całym Dolny Śląsku, wynika, że w ciągu naszej współpracy mali przedsiębiorcy z terenu powiatu uzyskali 17 pożyczek na ponad 1 milion złotych, co stawia nas na 2 miejscu jeśli chodzi o wysokość wykorzystania środków funduszu.

Pożyczki cieszą się największym powodzeniem w branży budowlanej i transportowej. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda ze szkoleniami, ponieważ tu przodujemy – w Wołowie zostało zorganizowanych 8 szkoleń, w których uczestniczyły 233 osoby, w tym przedsiębiorcy jak i osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą. Oznacza to, że zarówno pożyczkowa jak i szkoleniowa działalność Funduszu jest potrzebna, a decyzja o podjęciu współpracy w tym zakresie była strzałem w dziesiątkę.

Wszystkich zainteresowanych pożyczką zapraszamy na naszą stronę internetową,  gdzie znajdują się potrzebne informacje, a także do kontaktu ze specjalistą pożyczkowym – p. Katarzyną Jankowską: Punkt Pożyczkowy "Dolny Śląsk" w Wołowie Starostwo Powiatowe w Wołowie plac Piastowski 2, pokój 28 tel. 071 380 59 24 lub 0 603 89 38 50 mail: fundusz@powiatwolowski.pl

Poniżej zamieszczamy także raport Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości nt. Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego „Dolny Śląsk”.

raport_2008