Z wizytą w starostwie

Wtorek, 10 marzec 2009

W piątek Sala Sesyjna zapełniła się blisko pięćdziesięcioosobową grupą nauczycieli i uczniów z Turcji, Szwecji, Niemiec, Szkocji i Francji. Spotkanie ze Starostą odbyło się w ramach programu COMENIUS.

Międzynarodowa grupa była gościem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wołowie od 28 lutego do 6 marca. Do wizyty doszło dzięki realizacji programu COMENIUS, który jest częścią szerokiego europejskiego programu „Uczenie się przez całe życie” – jego celem jest wsparcie współpracy partnerskiej placówek edukacyjnych, przygotowanie oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Wołowski Zespół Szkół Ogólnokształcących uczestniczy w programie dzięki stworzeniu autorskiego projektu Środowisko, Obywatelstwo, Kultura - Nasze wybory: Wiele Głosów, Jedno Spojrzenie - Budowanie Wspólnoty Europejskiej, którego szkolnym koordynatorem jest nauczyciel języka angielskiego, Tomasz Sztrekier. Wizyta gości obfitowała w wiele różnorodnych wydarzeń i bez wątpienia przyczyni się do wielostronnej wymiany doświadczeń. W starostwie goście dowiedzieli się najciekawszych informacji o naszym powiecie oraz otrzymali drobne upominki. Nie lada gratką była na pewno możliwość obejrzenia Wołowa z wieży Zamku.
Wizyta w naszym powiecie to początek realizacji projektu – już w kwietniu czworo uczniów i dwoje nauczycieli liceum pojedzie na spotkanie do Francji, a do końca 2010r. zaplanowane są wyjazdy do Niemiec, Szwecji czy Turcji. Szansę uczestnictwa w projekcie będą więc mieli także uczniowie, którzy w najbliższych latach staną w progach szkoły.