Wydrukuj artykuł

Jubileusz Skorpiona

Piątek, 16 październik 2009

Już od 31 lat lokalni miłośnicy modelarstwa mogą oddawać się swojej pasji w ramach Klubu Modelarskiego Skorpion. Z okazji tego jubileuszu Starosta Wołowski Maciej Nejman uhonorował najbardziej zasłużonych działaczy, a także instytucje wspierające klub.

„Skorpion” wychował już kilka pokoleń pasjonatów tej niezwykle pracochłonnej i wymagającej wiele cierpliwości dziedziny, jaką jest modelarstwo.

Osoby, które przed kilkudziesięciu laty współtworzyły organizację, dziś często przyprowadzają do klubu swoje dzieci, a nawet wnuki. Wołowski „Skorpion” należy, w kategorii modelarstwa kartonowego i plastikowego, do ścisłej krajowej czołówki, a jego członkowie od kilku już lat są zawsze w pierwszej piątce na różnorodnych zawodach.

I właśnie osobom, którym Klub zawdzięcza swoje sukcesy i rozwój, Starosta Maciej Nejman wręczył w ostatni piątek swoje wyróżnienia. Wśród uhonorowanych znaleźli się: Janusz i Przemek Grudniewscy, Mateusz Iszczek, Stefan Batorowicz, Henryk Czupryna, Wojciech Maciejewski, Jarosław Zgadło, Aleksander Ziemiński oraz Piotr Hodun. Podziękowania za wsparcie działalności klubu otrzymała także Firma „Borzyński”, Stowarzyszenie „Kamerton” oraz Wołowski Ośrodek Kultury.

skorpion