„Święto Cukru w Konarach” – to już tradycja

Czwartek, 17 lipiec 2014

W Konarach, dla upamiętnienia doniosłego wydarzenia na skalę światową a mianowicie wybudowania z inspiracji i pod nadzorem Franza Karla Acharda pierwszej na świecie cukrowni, produkującej cukier z buraka cukrowego, rokrocznie odbywa się impreza pn. „Święto Cukru w Konarach”, na którą licznie przybywają mieszkańcy oraz sympatycy tej miejscowości.

Podobnie było i w tym roku, dla uczestników nie zabrakło atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy sportowe oraz liczne konkursy z nagrodami, natomiast dorośli mogli spróbować swoich sił w turnieju siatkarskim. Pokaz swoich umiejętności oraz sprawności zaprezentowali Strażacy OSP z Krzelowa oraz ze Starego Wołowa. Kabaretu Dziura z Leszna rozbawił wszystkich uczestników do łez a także naładował pozytywną energią.

Dopełnieniem święta była zabawa taneczna trwająca do białego rana.

Najbardziej jednak emocjonującą częścią minionego weekendu był mecz towarzyski, Kawalerowie vs. Żonaci, który wpisał się już na stałe w Konarską tradycję. Wydarzenie, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Ten spektakularny i bardzo zacięty pojedynek, w którym zderzyła się młodość z futbolowym doświadczeniem, zakończył się zwycięstwem kawalerów, którzy zdominowali żonatych pokonując ich 3:1.

Nie można jednak odmówić żonatym waleczności. Walczyli do samego końca, większość z nich swoją przygodę ze sportem zaczynała właśnie w drużynie kawalerów. Bramkę dla drużyny żonatych strzelił Konrad Puchowski, natomiast o zwycięstwie kawalerów przesądziły bramki Karola Rzeszowskiego, Pawła Berezy i Kacpra Jelca. Kawalerowie mogą cieszyć się ze zwycięstwa i zdobycia zaszczytnego tytułu, jednak żonaci już zapowiadają rewanż. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejsza w całym spotkaniu była dobra zabawa, wynik natomiast to sprawa drugorzędna. Po meczu obie drużyny oraz ich wierni kibice, którzy przez całe spotkanie tworzyli świetna atmosferę, świętowali przy wspólnym grillu!

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom w/w spotkania serdecznie dziękujemy!