Wydrukuj artykuł

Rozpoczęła się akcja szczepień

Wtorek, 12 styczeń 2021

Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie w przygotował 2 punkty szczepień, Wołów- w przychodni przy ulicy Piłsudskiego 34, Brzeg Dolny- w szpitalu przy al. Jerozolimskich 26.

 

Punkt w Brzegu Dolnym jest przeznaczony do szczepienia grupy "0"- osoby najbardziej narażone na zakażenie- pracownicy sektora ochrony zdrowia- osoby m.in. wykonujące zawody medyczne, czyli udzielające świadczeń zdrowotnych, w tym diagności laboratoryjni, farmaceuci, psycholodzy kliniczni i inni, włącznie z pracownikami prywatnych podmiotów świadczących usługi zdrowotne. Szczepieniami objęci zostaną również pracownicy techniczni i administracyjni podmiotów leczniczych, laboratoriów diagnostycznych, transportu medycznego a także nauczyciele akademiccy uczelni i studenci kierunków medycznych.

Po wyszczepieniu powyższej grupy, punkt zacznie szczepić pozostałe grupy, zgodnie z harmonogramem ujętym w narodowym programie szczepień.

 

Punkt w Wołowie- rozpocznie działalność od szczepienia grupy "1"- pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno- opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe oraz nauczyciele.

 

W dniu 4.01.2021r. rozpoczęta została działalność punktu w Brzegu Dolnym, a w minionym tygodniu zostało zaszczepionych 90 pracowników szpitala. Na tydzień 11-15.01 PCM otrzymał już 270 szczepionek (dawek) i z tej puli zostanie zakończone szczepienie personelu szpitala i będzie rozpoczęte szczepienie pozostałych grup z grupy "0".

Ważne ogólne informacje:

Osoby z grupy "0" mają czas na zgłoszenie się na szczepienie do 14.01.2021r.

Szczepienia grupy "0" rząd planuje zakończyć 22.01.2021r. i po tym terminie zezwolić na szczepienie grupy "1".

Osoby z grupy "1" rozpoczynają zgłaszanie na szczepienie od 15.01.2021r.

Punkt sczepień działają od godziny 8 rano do końca kolejki osób, które są zapisane na dany dzień do szczepienia.

 

Zapisy i informacje o szczepieniach dla medyków:

https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/

 

W Polsce do dnia dzisiejszego zostało zaszczepionych na COVID-19 - 177 863 osoby.