Już po wyborach !

Piątek, 25 wrzesień 2020

W tym tygodniu poznaliśmy nazwiska Radnych Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego. Na swoich kandydatów głosowało blisko 1000  uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Dzień wyborów był niezwykle ważnym i uroczystym wydarzeniem - Świętem Samorządności.   Kandydaci z niecierpliwością oczekiwali wyników, gotowi do dalszego działania.

Dzięki projektowi możemy rozwijać społeczeństwo obywatelskie w powiecie i kreować nowy wymiar polityki młodzieżowej.  Zadaniem młodych radnych będą nie tylko działania na rzecz rozwijania siebie, ale przede wszystkim kształtowania młodzieżowej polityki w powiecie i wspierania swoich rówieśników.

Zanim odbyły się wybory, młodzież  została w wyposażona w niezbędne kompetencje, które pozwolą im niedalekiej przyszłości sprawnie wykonywać swoje zadania.

Podczas warsztatów ze specjalistami młodzi szkolili się z zakresu metod pobudzania aktywności obywatelskiej oraz angażowania ludzi w życie społeczne i publiczne, możliwości partycypacji i wpływania na politykę lokalną, a co najważniejsze wspólnie wypracowany został statut  rady, który został przyjęty i uchwalony przez  Zarząd Powiatu Wołowskiego.
Omówiono  procedury wyborów, przygotowano lekcję samorządności oraz odbyły się warsztaty z autoprezentacji i radzenia sobie z wystąpieniami publicznymi.  Uczestnicy w formie gry odbyli zajęcia z zakresu konsultacji społecznych.

Przyszli radni mieli okazję dowiedzieć o działalności rad młodzieżowych od Maksymiliana Jarosza z  Młodzieżowej Rady z Leszna oraz Aleksandra Maciątka z Młodzieżowej Rady z Dzierżoniowa, który opowiedzieli o swojej pracy, zdobytych doświadczeniach oraz korzyściach jakie daje udział w takich działaniach.

Podczas spotkań przyszli kandydaci mogli uzyskać wiele informacji z zakresu działania samorządu powiatowego w formie praktycznej. Na wszystkie pytania odpowiedział Wicestarosta Wołowski Jarosław Iskra, który towarzyszył uczestnikom na każdym etapie realizacji projektu.

Jeszcze raz prezentujemy Radnych Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego:

1. Patryk Filarowski – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie

2. Jan Kubicki – Liceum im. J.M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym

3. Gabriel Sówka - Liceum im. J.M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym

4. Bartosz Czyżowicz – Zespół Szkół Społecznych w Wołowie

5. Kajetan Zatwardnicki – Liceum im. M. Kopernika w Wołowie

6. Julia Sasanowicz – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie

7. Natasza Charłampowicz – Zespół Szkół Społecznych w Wołowie

8. Izabela Buraczyńska – Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym

9. Julia Zabagło – Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie

10. Mateusz Oleszkiewicz – Liceum im. M. Kopernika w Wołowie

11. Michał Nowaczyk – Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym

12. Nikola Cyrankowska – Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie

13. Filip Różycki – Zespół Szkół Społecznych w Wołowie

14. Mateusz Podlewski – Liceum im. M. Kopernika w Wołowie

15. Paweł Łubkowski – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie

16. Oliwia Biernacka – Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie

17. Zuzanna Czapluk – Liceum im. M. Kopernika w Wołowie

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia. Czekamy na Wasze pomysły i propozycje !

Składamy serdeczne podziękowania Powiatowej Radzie Seniorów za pomoc w organizacji  wyborów.

Realizatorem projektu pt. „Razem możemy więcej” jest Stowarzyszeniem Razem dla Rozwoju. Zadanie finansowane w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Powiatem Wołowskim.