Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Europejskie Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku 2010 "Od pomysłu do przemysłu"

Poniedziałek, 29 marzec 2010

„Od pomysłu do przemysłu” - tak brzmi hasło kolejnej już - 18 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD), które w tym roku odbędą się w dniach 11-19 września. Zapraszamy do przyłączenia się do inicjatywy.

 

EDD to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Jego głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Koordynatorem dolnośląskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa są Muzeum Narodowe i jego Oddział Muzeum Etnograficzne, a patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Organizatorzy zapraszają do włączenia się do tej europejskiej inicjatywy. W ramach obchodów EDD można zaprezentować, na co dzień niedostępne, obiekty zabytkowe, a te, które są powszechnie dostępne, powinny wzbogacić program zwiedzania o dodatkowe działania - wykłady, wystawy, koncerty itp. Wstęp na wszystkie imprezy musi być bezpłatny, a jeśli z jakiś względów konieczne jest pobieranie opłat, to winno być to zaznaczone w zgłoszeniu i ujęte we wszelkich drukach reklamujących obchody EDD. Organizatorzy zwracają uwagę na konieczność wpasowania wszystkich działań w temat przewodni brzmiący - „Od pomysłu do przemysłu”. Tym razem główny nacisk kładziony jest na przedstawienie obiektów przemysłowych, fabryk, warsztatów rzemieślniczych oraz wszelkich zabytków techniki, które często są niedoceniane i niszczone. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na architekturę przemysłową, pokazać myśl techniczną, dzieła wynalazców i projektantów, przykłady oryginalnego wzornictwa, a także przypomnieć ginące zawody oraz obecnie często już zapomniane tradycje, święta i obrzędy związane z działalnością produkcyjną.
Muzeum Narodowe i jego Oddział Muzeum Etnograficzne - zapewniają druk afiszy z programem obchodów, plakaty i informatory. Będą one dostarczone wszystkim tym organizatorom w terenie, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w EDD. Ponadto wszyscy organizatorzy otrzymają druki ogólnopolskie i specjalne oznakowania - flagi EDD oraz identyfikatory. Zgłoszenie udziału w obchodach EDD należy przesyłać do 15 kwietnia 2010r. Należy je nadesłać na formularzu (wzór dostępny na stronie http://www.muzeumetnograficzne.pl/ ) na adres Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, ul. Traugutta 111/113, kod pocztowy 59- 419. Mogą być one także przesłane na adres mailowy: muzeum@muzeumetnograficzne.pl jednak równolegle z oryginałem przesłanym pocztą. Z wszelkimi dodatkowymi pytaniami prosimy zgłaszać się do pani Agnieszki Szepetiuk – Barańskiej lub Elżbiety Berendt, tel. (071) 344 33 13 begin_of_the_skype_highlighting (071) 344 33 13 end_of_the_skype_highlighting, (071) 342 12 67 begin_of_the_skype_highlighting (071) 342 12 67 end_of_the_skype_highlighting. Serdecznie zapraszamy do udziału w dolnośląskich obchodach EDD.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 22
odwiedziny: 11746134

Informacja o finansowaniu projektu