Wydrukuj artykuł

Jesienny koncert

Piątek, 12 listopad 2010

Taki tytuł nosi wystawa prac domowników Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy w Wołowie, która będzie prezentowana w Starostwie od 16 do 31 listopada.


Jeśli jesteście ciekawi, co można wyczarować ze starej gazety, kawałka papieru, bibuły czy jesiennych liści to powinniście koniecznie zobaczyć małe dzieła sztuki, wykonane rękoma domowników ŚDS. W placówce z sukcesem prowadzona jest terapia zajęciowa, której rezultatem jest nie tylko lepsze samopoczucie podopiecznych domu, ale także piękne przedmioty – od obrazów, poprzez różne figurki, kolaże, bukiety aż do abażurów czy ozdób świątecznych. I te właśnie „cudeńka”, a właściwie ich próbkę wybraną zgodnie z tematem przewodnim, a więc jesienią, będzie można zobaczyć na specjalnej ekspozycji pn. „Jesienny koncert” w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie. Zapraszamy wszystkich od 16 listopada aż do końca miesiąca, codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00.

Dla grup zorganizowanych możliwe zwiedzanie o innych porach, po wcześniejszym zgłoszeniu do wydziału promocji. Warto przyjść, bo wystawa na pewno zaskoczy i zachwyci. Jest ona bowiem nie tylko świadectwem działalności ośrodka, ale także dowodem na to, że przy odrobinie wyobraźni i przy niewielkiej pomocy terapeuty z niczego można zrobić bardzo wiele.


Serdecznie zapraszamy!