Letnie granie i biesiadowanie

Środa, 06 lipiec 2011

Lato kojarzy się nam z piękną pogodą, wypoczynkiem a przede wszystkim z dobrą zabawą. Właśnie, jeśli chodzi o dobą zabawę, chcemy zaprezentować kalendarz imprez, na których warto pojawić się w tym czasie.

Zaczniemy od Lubiąża i uczty kulturalno-alternatywnej. Trwająca obecnie w lubiąskim klasztorze od 5 lipca impreza Slot Art Festival łączy w sobie to, co najlepsze: sztukę, inspiracje, muzykę, pasje i niezwykłą zabawę w nietypowym otoczeniu.

Impreza kończy się 9 lipca, tuż za nią (10 lipca) startuje w Wyszęcicach barwna oraz wesoła zabawa, podczas której dominować będą ludowe przyśpiewki, kolorowe stroje i roztańczeni biesiadnicy. Chodzi oczywiście o III już Festiwal Piosenki Ludowej i Biesiadnej.

Smakoszom oraz wszystkim, którzy doceniają tradycyjną kuchnię polecamy Dni Pieroga w Białawych Małych 30 lipca. Ślinka cieknie na samą myśl o smakowitych pierogach kresowych oraz innych tradycyjnych potrawach.

Sierpień w Lubiążu rozbłyśnie tysiącem świateł ze stroboskopów i dźwięków za sprawą imprezy Electrocity, która jak co roku odbędzie się 14 sierpnia. W tym czasie klasztor zyska zupełnie ponadczasowego, nowoczesnego wymiaru, gdzie kilkudziesięciu wykonawców wprowadzi uczestników w niezapomniany trans muzyczny.
Sześć dni później w tym samym klasztorno – zamkowym otoczeniu odbędzie się niezwykle barwne dla oka i ucha widowisko pod nazwą Oblężenie Klasztoru. Rycerskie walki, miecze, lśniące zbroje to tylko delikatny zarys tego, co czeka wszystkich, którzy właśnie 20 sierpnia odwiedzą Klasztor w Lubiążu.
Każdy w tym czasie znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy!