Ludowy klimat Mojęcic

Poniedziałek, 29 sierpien 2011

Mojęcice, w niedzielę 28 sierpnia 2011 roku, rozbrzmiały wesołym taktem zespołów i kapel, za sprawą organizowanego po raz pierwszy Powiatowego Przeglądu Zespołów Ludowych.

Na muzycznej scenie pojawił się Chór Harfa z Wińska, Chór Srebrne Nuty z Wołowa, Zespół Mojęcice, Głębowiczanie, Warzęgowianie, Zespół Malwy z Obornik Śląskich, Zespół biesiadny z GOK-u. Biesiadny nastrój dopisał wszystkim, były pląsy, śpiewy i radosny śmiech, czego trzeba więcej by uznać imprezę za udaną. W pakiecie organizatorzy (Stowarzyszenie Dwór Mojęcice) zapewnili atrakcje dla dzieci, pyszności gastronomiczne oraz piękną letnią pogodę :). Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych władz powiatowych Starosta Wołowski Marek Gajos, Sekretarz Tomasz Lechki, gminnych Burmistrz Dariusz Chmura, Przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Jelec, władz państwowych Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jarosław Duda, UNDP Kamil Wyszkowski.

Uczestnicy z zadowoleniem i niecierpliwością czekają na kolejny folkowy przegląd, który niestety odbędzie się w naszym powiecie dopiero za rok.

Zainteresowanych gorąco zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)