Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Organizacje rozwijają się

Poniedziałek, 18 lipiec 2011

Za nami pierwsze szkolenie z cyklu „Profesjonalizacja 3 Sektora” realizowanego przez stowarzyszenie TRATWA. Gdy jedni odpoczywali, kilkanaście osób z organizacji pozarządowych w sobotę i niedzielę poznawało od podszewki finanse pozarządówki.

Szkolenie Podstawy finansowe działalności i zarządzanie finansowe NGO odbyło się w ramach projektu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych z terenu aglomeracji wrocławskiej SEKTOR 3- Mobilne Inkubatory NGO, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramch Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Szkolenie, jak i cały projekt kierowany jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych (członkowie, pracownicy i wolontariusze) oraz osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia w zakresie zakładania i/lub funkcjonowania organizacji pozarządowych. Uczestnicy szkolenia poznawali między innymi zagadnienia z zakresu budowania i realizacji budżetu, zasady konstruowania oraz rozliczania umów o pracę czy umów cywilnoprawnych, a także zasady dokonywania płatności, refundacji oraz podziału kosztów pomiędzy projekty realizowane równocześnie przez ngo. Na pewno dużym walorem szkolenia był nacisk na praktykę, propozycje gotowych rozwiązań i omówienie sytuacji problemowych na przykładach "z życia". Uczestnicy szkolenia wyszli zatem z niego nie tylko z teorią, ale także z wieloma praktycznymi umiejętnościami.

Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne szkolenia w cyklu, czyli:

  • Budowanie i tworzenie partnerstw-10h
  • Techniki tworzenia Projektu i Pozyskiwanie Środków na działalność NGO 10h
  • Prawne aspekty działalności NGO oraz rejestracja i prowadzenie przez nie działalności gospodarczej 10h
  • Zarządzanie zespołem, komunikacja w zespole-10h
  • Komplementarne szkolenie komputerowe-20h


O terminach będziemy informować na bieżąco, warto więc śledzić naszą stronę, jak i stronę projektu http://sektor3.wroclaw.pl/powiaty/, gdzie znajdują się formularze zgłoszeniowe, a także informacja o pełnej ofercie dostępnej dla organizacji pozarządowych w ramach projektu (np. doradztwo).

 

Na zdjeciu Kobieta tłumaczy przy tablicy grupie ludzi siedzących przy stole i notujących

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 35
odwiedziny: 11745981

Informacja o finansowaniu projektu