"Sprawny uczeń"

Wtorek, 17 lipiec 2012

Sejmik Województwa Dolnośląskiego  uchwałą nr XXIV/579/12 z dnia 27 czerwca 2012 przedłużył nabór wniosków na stypendia Marszałka Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Programu Pomocy Uczniom Niepełnosprawnym „Sprawny Uczeń” na rok szkolny 2012/2013. Nabór potrwa do 14 września 2012r.
O wsparcie stypendialne mogą ubiegać się niepełnosprawni uczniowie z terenu całego Dolnego Śląska, którzy spełniają łącznie następujące warunki:
- zamieszkują na obszarze województwa dolnośląskiego,
- posiadają orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności,
- realizują obowiązek szkolny na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej( z wyłączeniem szkół policealnych)
- pochodzą z rodziny, w której dochód w przeliczeniu na jednego członka nie przekracza kwoty 351zł.
Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie www.umwd.pl w zakładce NIEPEŁNOSPRAWNI.