Szkolenie Aktywny lider - aktywna wieś

Wtorek, 13 wrzesień 2011

Są jeszcze wolne miejsca na szkolenie Aktywny lider - Aktywna wieś. Jeżeli znacie osoby aktywne w swoich środowiskach, sołtysów, działaczy zaangażowanych w stowarzyszeniach lub radach sołeckich, zachęćcie ich do udziału.

Jeżeli sami jesteście ambitni i aktywni w swojej społeczności lokalnej, zgłoście się sami!

Co roku absolwenci cyklu tych szkoleń, dzięki  pozyskanej wiedzy głównie warsztatowej, są skuteczniejsi w swoich działaniach. Zakładają organizacje pozarządowe, które pozyskują środki zewnętrzne na rozwój swoich środowisk lokalnych.

Wykorzystajcie potencjał swoich mieszkańców.

Nabór kierowany jest przede wszystkim do osób, które są mieszkańcami obszaru Lokalnej Grupy Działania Krainy Łęgów Odrzańskich (tj z gmin Miękinia, Środa Śląska, Malczyce, Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko, Prochowice, Ścinawa, Rudna, Pęcław, Jemielno, Głogów - gm. wiejska),

Obszar tematyczny szkolenia:

ˇ         Komunikacja społeczna

ˇ         Tworzenie i rozwój organizacji pozarządowej

ˇ         Organizacja pozarządowa podstawy prawne zarządzania organizacją - akty prawne

ˇ         Organizacja pozarządowa - finanse w tym księgowość

ˇ         Zarządzanie w najbliższym otoczeniu - od potrzeb i problemów do zmiany

ˇ         Tworzenie wniosków projektowych

ˇ         Formy i możliwości wsparcia działań społeczności wiejskiej (np. Program LEADER, Odnowa i Rozwój Wsi, Działaj Lokalnie)

Szkolenia poprowadzą doświadczeni trenerzy, liderzy oraz animatorzy lokalnych partnerstw z doświadczonych organizacji pozarządowych.

Szkolenie składa się z 4 zjazdów i odbędzie się w terminach ustalonych przez organizatora w porozumieniu z uczestnikami.

Koszt szkolenia w tym materiały szkoleniowe, nocleg oraz wyżywienie pokrywają organizatorzy projektu. Dojazd na miejsce szkolenia na koszt własny.

Formularz zgłoszeń, dostępny w załączeniu lub na stronie www.lgdodra.pl prosimy przesyłać pocztą, faxem lub mailem do biura Stowarzyszania , 59-230 Prochowice, Plac Kopernika 6, do dnia 16 września 2011r.

Osoba odpowiedzialna za rekrutację: Zbigniew Posacki Tel. 076/8584545 lub 509 408 670, fax 076/8585454, e-mail: zbigniewposacki@lgdodra.pl

Osoby, które ukończą szkolenie otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu Aktywny Lider - Aktywna Wieś oraz stałe wsparcie ze strony Stowarzyszenia LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.