Szkolimy, szkolimy...

Wtorek, 30 sierpien 2011

W ostatni weekend odbyły się kolejne dwa szkolenia z cyklu "Profesjonalizacja 3 sektora" w ramach projektu  Mobilny Inkubator NGO. Kilkanaście osób uczyło się jak budować i utrzymać partnerstwo oraz poznawało techniki tworzenia projektu i pozyskiwania środków na działalność NGO. Natomiast już 10-11 września zapraszamy na komplementarne szkolenie komputerowe z elementami public relations.

Już po raz kolejny Sala Sesyjna starostwa gościła w weekend uczestników szkoleń prowadzonych przez Stowarzyszenia TRATWA w ramach „Mobilnego Inkubatora NGO”.  Prowadzący oba szkolenia Pan Robert Drogoś na podstawie własnych doświadczeń związanych z organizacjami pozarządowymi, opowiadał o aspektach partnerstw, metodach tworzenia projektu i pozyskiwaniu środków na działalność organizacji. Pan Robert bardzo pozytywnie ocenił frekwencję w powiecie wołowskim, w obu szkoleniach uczestniczyło około 20 osób zainteresowanych tematami ngo-sów. Jak sam powiedział, widzi na naszym terenie ogromny potencjał ludzki i wierzy, że wiele możemy zrobić dla naszej społeczności. Ten etap szkoleń jest już za nami, wszystkim bardzo odpowiadała forma oraz tematyka spotkań i zapowiedzieli obecność na kolejnych.
Bardzo ciekawie zapowiada się pierwsze ze szkoleń wrześniowych (10-11.09), poświęcone informatycznej stronie 3 sektora, czyli m.in. bezpłatnym programom komputerowym pomocnym w działalności ngo, Internetowi, promocji i PR. Uwaga: szkolenie to odbędzie się w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologicznej-Pedagogicznej w Wołowie na stanowiskach komputerowych. Teoria podparta więc będzie dużą dawką praktyki. Natomiast na ostatnie szkolenia z cyklu  wrócimy znowu do starostwa. 24 września to Prawne aspekty działalności ngo oraz  rejestracja i prowadzenie przez nie działalności gospodarczej, natomiast 25 września Zarządzanie zespołem, komunikacja w zespole. Zachęcamy serdecznie do zgłaszania się już teraz na wszystkie wrześniowe szkolenia, bo warto! Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń, wraz z ich programami, znajdują się na stronie www.sektor3.wroclaw.pl, zakładka powiaty – szkolenia.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na cykl szkoleniowy „Profesjonalizacja 3 Sektora”, ze wskazaniem tematu szkolenia (do pobrania na stronie www.sektor3.wroclaw.pl, oferta dla powiatów zakładka dokumenty do pobrania) na adres: zapisy@tratwa.org lub na numer fax (71) 321 08 71. Formularz można dostarczyć też  osobiście na adres Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „TRATWA”, ul. Henryka Probusa 9/4, 50-242 Wrocław. W przypadku pytań należy kontaktować się z pracownikiem ds. organizacji szkoleń i doradztwa - Pauliną Domagałą, tel./fax +48 71 321 08 71, e-mail: zapisy@tratwa.org.