Wydrukuj artykuł

Szynobusem do Wrocławia

Poniedziałek, 03 październik 2011

Już od 11 grudnia na trasie Wołów – Wrocław Główny będzie można pojechać szynobusem. W czwartek o godz. 9.45 po raz pierwszy szynobus zawitał do stacji Wołów, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie nowego przedsięwzięcia.

To będzie drugie po Jelczu Laskowicach w naszym województwie połączenie z Wrocławia (i do Wrocławia), którego obsługę Koleje Dolnośląskie rozpoczną od grudnia.
Szynobus powitały czekające na stacji dzieci z wołowskich przedszkoli i szkół.
Na otwarcie przybyli włodarze gmin oraz przedstawiciele Kolei Dolnośląskich. Wśród gości znalazł się również Jarosław Charłmpowicz – Radny Województwa Dolnosląskiego.

Wszyscy zainteresowani mogli bezpłatnie przekonać się jak wygląda podróż szynobusem, zwiedzić tabor od „kuchni” – czyli zajrzeć w każdy kąt, a nawet poczuć się przez chwilę maszynistą.  
W ramach akcji promocyjnej zorganizowano dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli dwugodzinne gry i warsztaty edukacyjne pod hasłem „Kolej przyjazna dla wszystkich, czyli rzecz o integracji”. Dodatkowymi atrakcjami była ekspozycja broni i wyposażenia oraz pokaz umiejętności psa służbowego Straży Ochrony Kolei.
Z niecierpliwością czekamy na dodatkowe połączenia z Wrocławiem i liczymy, że od nowego roku będzie ich coraz więcej.