Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Szynobusem do Wrocławia

Poniedziałek, 03 październik 2011

Już od 11 grudnia na trasie Wołów – Wrocław Główny będzie można pojechać szynobusem. W czwartek o godz. 9.45 po raz pierwszy szynobus zawitał do stacji Wołów, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie nowego przedsięwzięcia.

To będzie drugie po Jelczu Laskowicach w naszym województwie połączenie z Wrocławia (i do Wrocławia), którego obsługę Koleje Dolnośląskie rozpoczną od grudnia.
Szynobus powitały czekające na stacji dzieci z wołowskich przedszkoli i szkół.
Na otwarcie przybyli włodarze gmin oraz przedstawiciele Kolei Dolnośląskich. Wśród gości znalazł się również Jarosław Charłmpowicz – Radny Województwa Dolnosląskiego.

Wszyscy zainteresowani mogli bezpłatnie przekonać się jak wygląda podróż szynobusem, zwiedzić tabor od „kuchni” – czyli zajrzeć w każdy kąt, a nawet poczuć się przez chwilę maszynistą.  
W ramach akcji promocyjnej zorganizowano dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli dwugodzinne gry i warsztaty edukacyjne pod hasłem „Kolej przyjazna dla wszystkich, czyli rzecz o integracji”. Dodatkowymi atrakcjami była ekspozycja broni i wyposażenia oraz pokaz umiejętności psa służbowego Straży Ochrony Kolei.
Z niecierpliwością czekamy na dodatkowe połączenia z Wrocławiem i liczymy, że od nowego roku będzie ich coraz więcej.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 29
odwiedziny: 11745900

Informacja o finansowaniu projektu