Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Wrzesień z powiatem

Piątek, 20 sierpien 2010

Koniec września obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wołowie z myślą o mieszkańcach powiatu (i nie tylko), którzy będą mieli ochotę spędzić wrześniowy weekend właśnie z nami.


W sobotę, 25 września, będzie można posłuchać kolejnego koncertu z cyklu „Muza na Zamku”, zapoczątkowanego kilka lat temu. Tym razem zaprosiliśmy znany zespół „Kapela Brodów”, który na swoim koncie ma wiele koncertów, zagranych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Występowali już w Maroko, Irlandii, Walii, Niemczech, Litwie, Rosji, Holandii, Danii i Estonii. Na ich repertuar składają się unikalne utwory ze starych historycznych zbiorów pieśni rycerskich, sakralnych czy dawnych tańców.

Oprócz wieczornego koncertu Kapeli Brodów, od rana wielbiciele tenisa stołowego będą mogli spróbować swoich sił w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przy pomocy TKKF „Razem”. Będzie to już IV edycja tego turnieju, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i ściąga liczne grono zawodników jak i „kibiców”.

Natomiast niedziela, 26 września, skierowana będzie do miłośników turystyki rowerowej. Wszyscy chętni, nie tylko mieszkańcy powiatu wołowskiego, będą mogli wykazać się na specjalnie wyznaczonej trasie wokół Parku Krajobrazowego „Doliny Jezierzycy”, poznając jej walory przyrodnicze i historyczne. I Powiatowy Rajd Rowerowy współorganizowany przy pomocy Fundacji „Centrum Spotkań i Dialogu” z Krzydliny Małej i Towarzystwa Turystyki Rowerowej CROSS będzie miał na celu nie tylko promocję turystyki i rekreacji na dwóch kółkach, ale również popularyzację ciekawych, często jednak niedostatecznie znanych, miejsc naszego powiatu. O nich opowiedzą zaproszeni specjaliści – pasjonaci, a przy tym, co dla nas bardzo ważne, mieszkańcy naszego powiatu. Na wszystkich uczestników rajdu czekają niespodzianki oraz piknik w Krzydlinie Małej. Szczegóły już wkrótce na plakatach.

 

Już dziś serdecznie zapraszamy do przyłączenia się!

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 22
odwiedziny: 11746134

Informacja o finansowaniu projektu