Zatrudnianie cudzoziemców

Wtorek, 28 grudzień 2010

W dniu 14 grudnia 2010 r. weszło w życie w rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniające obowiązujące przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców.

Najważniejsza zmiana dotyczy możliwości powierzenia wykonywania pracy na podstawie oświadczenia pracodawcy również po dniu 31 grudnia 2010r.

Poniżej zamieszczamy aktualny druk oświadczenia oraz pouczenie

Podstawa prawna:

Rozporządzenie z dnia 9 grudnia 2010r. w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę (Dz U. nr 236, poz. 1559) oraz rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczególne warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemca (Dz. U. nr 236, poz. 1560).