Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Jednak z balkonu

Poniedziałek, 01 czerwiec 2009

Choć w sobotni wieczór nad Zamkiem Piastowskim zawisły ciemne chmury, organizatorzy zdecydowali, że koncert tenora Tadeusza Galczuka odbędzie się na balkonie starostwa.
Zaplanowano, że w przypadku deszczu koncert odbędzie się w kościele pw. św. Wawrzyńca, jednak pogoda pozwoliła na plenerowy występ, który zgromadził liczną publiczność. Artysta zaśpiewał wraz z córką w sumie 15 utworów, od Kujawiaka Henryka Wieniawskiego poprzez musicalowe „Memory”, po meksykańską „Granadę”. Bez wątpienia wiele radości sprawił artyście występ dla wołowskiej publiczności, wśród której było wielu jego kolegów i przyjaciół z dzieciństwa i młodości.

galczuk 1


galczuk 2


 

galczuk 4


 

 galczuk 4


 
Obchody 10-lecia Powiatu Wołowskiego zainaugurowała uroczysta Sesja Rady z udziałem radnych trzech kadencji, dyrektorów i kierowników jednostek powiatu oraz gości, w tym delegacji partnerskich samorządów z Niemiec i Ukrainy. Uroczystość, która była podsumowaniem 10-letniej historii powiatu, odbyła się w Sali Książęcej lubiąskiego klasztoru, a uświetnił ją występ chóru dziecięcego z Zespołu Szkół w Lubiążu. Na spotkaniu wręczone zostały w głównej mierze instytucjom i organizacjom Kryształy Dziesięciolecia Powiatu Wołowskiego. Otrzymali je Harcerska Organizacja Patriotyczno-Wychowawcza „Cichociemni”, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Nadleśnictwo Wołów, PCC Rokita, PTTP „pro Natura”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Zakład Karny w Wołowie, Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów z Krzydliny Małej.

sesja 1

sesja 2

sesja 3

sesja 4

sesja 5

 
sesja 6

 

sesja 7

 

sesja 8

 

sesja 9

 

sesja 10

sesja 11

sesja 12

  
sesja 13

sesja 14


 

sesja 15


sesja 16


Jedyne indywidualne wyróżnienie otrzymała Ruth Zuther aktywna działaczka z powiatu Harburg, przewodnicząca Towarzystwa Niemiecko-Polskiego. 
 

sesja 17


 
W ramach 10-lecia powiatu w piątek w starostwie odbyły się targi pracy, a na hali OSiR międzyszkolny turniej sportowy „Dziesięciobój na dziesięciolecie”, w którym wzięło udział blisko 300 uczestników.

 targip

Już w najbliższy piątek natomiast z udziałem dzieci przeprowadzona zostanie gra terenowa „Skarb Piastów”, a wieczorem na dziedzińcu zamku rozpocznie się dyskoteka.

Również na dziedzińcu 11 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej „Kwinta” z Ukrainy. Zapraszamy mieszkańców.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 10
odwiedziny: 11746278

Informacja o finansowaniu projektu