Wydrukuj artykuł

Kameralny koncert

Poniedziałek, 15 czerwiec 2009

W miniony czwartek odbył się drugi koncert uświetniający obchody 10-lecia Powiatu Wołowskiego. Tym razem na dziedzińcu Zamku Piastowskiego zagrała orkiestra kameralna „Kwinta” z Kowla.

Publiczność, która mimo nienajlepszej pogody przybyła na dziedziniec starostwa, miała przyjemność wysłuchać klasycznego, a jednocześnie zróżnicowanego repertuaru. Ponad dwudziestoosobowa orkiestra zaprezentowała znakomite aranżacje utworów, począwszy od „Ave Maria”, poprzez „Skrzypka na dachu”, „Polkę Pizzicato”, a kończąc na „Upiorze w operze”. Publiczności szczególnie spodobały się tanga, którymi zakończył się pierwszy koncert „Kwinty” w Powiecie Wołowskim. Kolejne występy odbyły się w Wińsku i Brzegu Dolnym.
Trzeci i już ostatni koncert uświetniający obchody 10-lecia powiatu odbędzie się 25 lipca. Na placu Piastowskim przed budynkiem starostwa wystąpi grupa etniczna CLARET GOSPEL z Wybrzeża Kości Słoniowej. Będzie to koncert odmienny w stylistyce od występów Tadeusza Galczuka i „Kwinty” bo zabrzmi na nim w dużej mierze egzotyczny, afrykański repertuar.
Wszystkie koncerty odbywają się w ramach cyklu „Muza na Zamku Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA”, a organizatorem imprez jest Starostwo Powiatowe w Wołowie.

koncert 1

koncert 2

koncert 3