Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Piątek, 25 wrzesień 2009

Służba zdrowia, bezpieczeństwo oraz edukacja to trzy główne bloki tematyczne poruszone podczas Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego odbywającego się w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej. Gospodarzem Konwentu był Maciej Nejman – Starosta Wołowski.

Spotkanie odbyło się w dniach 22 – 23 września i wzięło w nim udział 25 starostów.

Konwent jest jedną z niewielu okazji, by starostowie z województwa dolnośląskiego mogli wymienić się swoimi poglądami, pomysłami oraz porozmawiać o problemach, które dotykają powiaty.

Wśród wielu zaproszonych gości byli m.in. Rafał Jurkowlaniec Wojewoda Dolnośląski, Violetta Niemiec – Drektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Jarosław Wojciechowski Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewoda poinformował starostów o głównych zadaniach, które czekają województwo dolnośląskie w najbliższym czasie. Przede wszystkim o remontach dróg, bezpieczeństwie, edukacji jak i służbie zdrowia.

Violetta Niemic opisała sytuację panującą w NFZ, poinformowała również na co mogą liczyć powiaty na dzień dzisiejszy, ale również co czeka je w roku przyszłym.

Starostowie przedstawili koncepcję powołania Konsorcjum Szpitali Powiatowych, które ma reprezentować interesy małych szpitali powiatowych w negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Druga cześć spotkania poświęcona była tematowi funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego na terenie naszego województwa, omówiono również problem kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku.

konwent 1

konwent 2

konwent 3

konwent 4

konwent 5

konwent 6

konwent 7

Przedpołudnie drugiego dnia Konwentu upłynęło na wspólnym uzgadnianiu stanowisk dotyczących funkcjonowania powiatów, następnie starostowie udali się zwiedzać Pocysterski Zespół Pałacowo – Klasztorny w Lubiążu.

konwent 8

konwent 9

konwent 10

konwent 11

konwent 12

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 22
odwiedziny: 11746134

Informacja o finansowaniu projektu