Wydrukuj artykuł

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Piątek, 25 wrzesień 2009

Służba zdrowia, bezpieczeństwo oraz edukacja to trzy główne bloki tematyczne poruszone podczas Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego odbywającego się w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej. Gospodarzem Konwentu był Maciej Nejman – Starosta Wołowski.

Spotkanie odbyło się w dniach 22 – 23 września i wzięło w nim udział 25 starostów.

Konwent jest jedną z niewielu okazji, by starostowie z województwa dolnośląskiego mogli wymienić się swoimi poglądami, pomysłami oraz porozmawiać o problemach, które dotykają powiaty.

Wśród wielu zaproszonych gości byli m.in. Rafał Jurkowlaniec Wojewoda Dolnośląski, Violetta Niemiec – Drektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Jarosław Wojciechowski Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewoda poinformował starostów o głównych zadaniach, które czekają województwo dolnośląskie w najbliższym czasie. Przede wszystkim o remontach dróg, bezpieczeństwie, edukacji jak i służbie zdrowia.

Violetta Niemic opisała sytuację panującą w NFZ, poinformowała również na co mogą liczyć powiaty na dzień dzisiejszy, ale również co czeka je w roku przyszłym.

Starostowie przedstawili koncepcję powołania Konsorcjum Szpitali Powiatowych, które ma reprezentować interesy małych szpitali powiatowych w negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Druga cześć spotkania poświęcona była tematowi funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego na terenie naszego województwa, omówiono również problem kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku.

konwent 1

konwent 2

konwent 3

konwent 4

konwent 5

konwent 6

konwent 7

Przedpołudnie drugiego dnia Konwentu upłynęło na wspólnym uzgadnianiu stanowisk dotyczących funkcjonowania powiatów, następnie starostowie udali się zwiedzać Pocysterski Zespół Pałacowo – Klasztorny w Lubiążu.

konwent 8

konwent 9

konwent 10

konwent 11

konwent 12