Wydrukuj artykuł

Poszukiwacze skarbu

Poniedziałek, 08 czerwiec 2009

W piątek po Zamku Piastowskim, okolicach wołowskiego rynku, a także kościoła św. Wawrzyńca kręcili się młodzi poszukiwacze skarbu. Został on znaleziony na strychu zamku, a jego pierwszymi odkrywcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Wołowie.
W grze terenowej, która dała dzieciom i ich opiekunom mnóstwo radości, wzięły udział 4 ośmioosobowe drużyny. Oprócz zwycięzców ze Starego Wołowa, w zabawie uczestniczyli uczniowie SP w Wińsku, SP im. Orląt Lwowskich w Wołowie, a także Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

Uczestnicy spotkali się m.in. z księżną Anną i Janem Szalonym, a także duchem jego zamordowanego brata. W kolejności wykonywali zadania, które w końcu doprowadziły ich do skarbów, czyli nagród. Każda z drużyn znalazła swój skarb, a zabawę zakończył piknik na dziedzińcu zamku.

Organizatorem imprezy była Harcerska Organizacja „Cichociemni” z Brzegu Dolnego oraz Starostwo Powiatowe, które ufundowało nagrody. O poczęstunek zadbał sklep Intermarche państwa Melanii i Bogdana Gryczów, którym organizatorzy serdecznie dziękują.