Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Spotkanie z historykiem

Środa, 03 czerwiec 2009

Wszystkich zainteresowanych lokalną historią oraz regionalizmem zapraszamy serdecznie na spotkanie z Józefem Piątkowskim – znawcą i badaczem dziejów Powiatu Wołowskiego.

W ramach obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia Powiatu Wołowskiego Starostwo Powiatowe w Wołowie organizuje cykl spotkań z ciekawymi osobami, którzy albo mieszkają i pracują na terenie powiatu, albo w jakikolwiek sposób związali z powiatem swój zawód lub pasję. Często nie wiemy, że blisko nas działają ludzie o bardzo interesujących pasjach i zainteresowaniach oraz imponującym dorobku. Jubileusz jest znakomitą okazją, aby takich ludzi przedstawić szerszej publiczności.
Nasz cykl rozpoczynamy spotkaniem z panem Józefem Piątkowskim - regionalistą i historykiem, znawcą dziejów naszego powiatu, zarówno w kontekście całościowym jak i na poziomie pojedynczych miejscowości. Spotkanie chcemy poświęcić odkrywaniu ciekawostek związanych z historią powiatu, ale także samej pasji odkrywania przeszłości naszych małych ojczyzn: jak i gdzie szukać informacji historycznych, czym jest regionalizm, jak rozwijać pasję lokalnego badacza historii. Wszystkich zainteresowanych tematyką historyczną zapraszamy do Starostwa 10 czerwca: o godz. 12.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli, natomiast o godz. 16.00 mieszkańców zainteresowanych tematyką historyczną i regionalizmem.
Ze względów organizacyjnych grupy szkolne prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa pod nr telefonu 071 380 59 38, fax 071 380 59 00 lub e-mailowo: promocja@powiatwolowski.pl

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 10
odwiedziny: 11746278

Informacja o finansowaniu projektu