Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Z wizytą u przyjaciół

Wtorek, 16 czerwiec 2009

Długi weekend był pracowity dla kilkorga przedstawicieli Powiatu Wołowskiego, którzy od czwartku do niedzieli przebywali w naszym partnerskim Powiecie Harburg.

Mała delegacja pod przewodnictwem Starosty Macieja Nejmana miała możliwość odwiedzić naszych przyjaciół w szczególnym dla nich okresie. W miejscowości Luhmühlen właśnie w ostatnich dniach odbywały się znane na całym świecie czterogwiazdkowe zawody jeździeckie – wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Warto przy tym podkreślić, że nasi partnerzy będą w 2011 roku gospodarzami mistrzostw Europy w WKKW.
Wizyta służyła jednak przede wszystkim nawiązaniu nowych kontaktów między jednostkami zainteresowanymi współpracą. W delegacji uczestniczyli m.in. Krystyna Adaśko – dyr. Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie i Janusz Dziarski – kierownik Wydziału Edukacji, którzy wzięli udział w bardzo owocnym spotkaniu z przedstawicielami tamtejszej poradni doradztwa wychowawczego. Niemiecka poradnia realizuje zadania zbliżone do naszych, dlatego też ustalono, że jesienią partnerzy odwiedzą nas, by w roboczych spotkaniach poznać dokładnie strukturę i kompetencje PCEiPPP i określić płaszczyznę współpracy.
Są jednak jeszcze inne efekty współpracy. Jak się dowiedzieliśmy w lipcu do Powiatu Wołowskiego przyjedzie liczna grupa młodzieży, by wziąć udział w kolejnej edycji SLOT ART Festiwalu.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 10
odwiedziny: 11746278

Informacja o finansowaniu projektu