Partnerskie porozumienie

Poniedziałek, 03 grudzień 2007

18 grudnia o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Wołowie zostanie podpisane porozumienie o współpracy w ramach „Partnerstwa na rzecz organizacji pozarządowych Powiatu Wołowskiego”

Pół roku temu wraz z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we Wrocławiu rozpoczęliśmy projekt zawiązywania Partnerstwa na rzecz organizacji pozarządowych Powiatu Wołowskiego. Przyświecało nam przekonanie, że silne i świadome organizacje to bardzo ważny element rozwoju lokalnego i sektor ten należy wzmacniać oraz propagować jego stałą współpracę z samorządem lokalnym. W ramach projektu odbył się cykl ogólnych spotkań, a kilkoro przedstawicieli organizacji i samorządów z terenu powiatu uczestniczyło w szkoleniach poświęconych różnym aspektom budowania partnerstwa. Wynikiem tych szkoleń jest opracowanie projektu porozumienia i regulaminu Partnerstwa na rzecz Organizacji Pozarządowych Powiatu Wołowskiego. Planujemy, aby podsumowaniem naszych działań było właśnie podpisanie porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy organizacjami oraz samorządami lokalnymi. Zależy nam na tym, aby pod porozumieniem podpisała się jak największa ilość organizacji, nie tylko tych, które uczestniczyły w spotkaniach. Dlatego, zapraszamy wszystkie organizacje z terenu powiatu do przyłączenia się do naszej inicjatywy. Z projektem porozumienia oraz regulaminu można się zapoznać na naszej stronie internetowej. Organizacje zainteresowane podpisaniem porozumienia i działaniem w partnerstwie prosimy o zgłaszanie się pod nr tel. 071/3805938 lub elektronicznie na adres promocja@powiatwolowski.pl do 14 grudnia.

Serdecznie zapraszamy!

Porozumienie o współpracy