Stawiamy na swoich

Środa, 01 czerwiec 2011

Zwiedzanie zamku z przewodnikiem, wystawy, występy, prezentacje i degustacje – to tylko część atrakcji przygotowanych dla mieszkańców powiatu w związku z organizowanym piknikiem rodzinnym. Różnorodny program oparty przede wszystkim na prezentacji lokalnych talentów gwarantuje, że każdy w nim znajdzie coś dla siebie.

Na piknik zapraszamy już 19 czerwca od godz. 14.00. W planie są występy muzyczne młodzieży z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Wołowie.  Pokaz taneczny uczniów wołowskiego LO, przedstawienie teatralne „Kopciuszek” przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

Na niedzielnym pikniku będzie można spróbować przysmaków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie (m. in. krupy śląskie) oraz uczniów Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie.

Warto będzie zobaczyć też wystawy przygotowane przez uczniów LO w Wołowie oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu. Pierwsza wystawa poświęcona będzie historii powiatu wołowskiego. Druga natomiast twórczości plastycznej oraz poetyckiej.

Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej zaprezentuje Państwu jak działa biofeedback - jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia oraz uczestnictwa w pokazach dogoterapii.

Natomiast Stowarzyszenie „Happy Family” przygotowuje kiermasz używanej odzieży i rzeczy dziecięcych.  Mamy również atrakcyjny warsztat dla miłośników misiów. Podczas pikniku będzie można wykonać z materiału swojego własnego nowego przyjaciela.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Wołowie przeprowadzą warsztaty z wyplatania koszyków …. z gazet.
Nie obędzie się oczywiście bez licznych konkursów i zabaw przeznaczonych dla dzieci i rodzin.

I uwaga, uwaga. Podczas pikniku rozstrzygnięty zostanie konkurs literacki „Dawno, dawno temu w powiecie wołowskim…”.

Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie zamku z przewodnikiem (od 14.00 do 19.00). Zbiórki o pełnych godzinach pod figurą maryjną.

Wieczorem z kolei zapraszamy na koncert z cyklu „Muza na Zamku”, tym  razem wystąpi wołowianin Peter J. Birch (Piotr Brzeziński). Piotr zagra podczas tegorocznej edycji jednego z największych festiwali muzycznych w Europie - Heineken Open'er Festival. Ma na swoim koncie liczne występy w Polsce, podczas których grał między innymi z Czesławem Mozilem (Czesław śpiewa) i ET Tumasonem. Twórczość muzyka gościła już na antenie radiowej Trójki i Roxy fm a ostatnio trafiła na półwysep apeniński - we Włoszech miała miejsce niedawno zakończona trasa koncertowa.

O godz. 21.00 zapraszamy na seans filmu „Erratum” Marka Lechkiego, kolejnego utalentowanego mieszkańca powiatu.  Film „Erratum” jest jednym z wyróżniających się tytułów ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni (nagroda dla Marka Lechkiego za debiut plus nagroda dziennikarzy), uhonorowany także został nominacją do Paszportu POLITYKI.
„Erratum” doceniono również poza krajem. Film Marka Lechkiego z Tomaszem Kotem w roli głównej otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Film na 7 Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku. Zdobył również nagrodę Fipresci za Najlepszy Film 29. Urugwajskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montevideo. Ponadto zdobył między innymi Złotą Plakietkę na MFF Chicago w sekcji "Nowi Reżyserzy", Nagrodę za scenariusz na MFF Saloniki, Wyróżnienie Specjalne Jury MFF Pusan oraz Nagrodę Specjalną Jury MFF w Lecce.

Szukajcie nas na plakatach Dni Wołowa.

Serdecznie zapraszamy na Zamek bez względu na pogodę!