Dzisiaj nauka jutro sukces

Wtorek, 30 kwiecień 2013

Powiat Wołowski realizuje edukacyjny Projekt konkursowy pn.  „Dzisiaj nauka jutro sukces” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działalnie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic, w jakości usług edukacyjnych.

Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności usług edukacyjnych, poprzez realizację od III.2013 r. do II.2014 r. programów rozwojowych obejmujących obszary kompetencji kluczowych i rozwoju osobistego oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego w 1 Gimnazjum i 3 Liceach ogólnokształcących w powiecie wołowskim.

Projekt skierowany jest do uczniów kl. I i II z:  Publicznego Gimnazjum Nr 2 i  Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Szkół w Brzegu Dolnym, Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół  Zawodowych w Brzegu Dolnym oraz Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie. Kwota dofinansowania wynosi 258 981,25 zł.