„Jestem świadomym konsumentem”

Środa, 04 maj 2016

Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie po raz siódmy zorganizowało dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wołowskiego konkurs wiedzy konsumenckiej pn. „Jestem świadomym konsumentem”. 25 kwietnia uczestników konkursu uroczyście powitał w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego Wicestarosta Wołowski Władysław Boczar, który życzył wszystkim praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

W tym roku uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu oznaczeń towarów, przepisów rękojmi oraz ustawy o prawach konsumenta, po gospodarowanie własnymi środkami finansowymi oraz tworzenie budżetu rodzinnego.

Konkurs cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczyć może rosnąca z roku na rok liczba uczestników. Organizatorzy zapowiadają, iż planują rozszerzyć kategorie wiekowe, co oznacza, iż w następnym roku, konkurs obejmie zasięgiem również uczniów klas IV-VI Szkół podstawowych.

Izabela Michońska – koordynator konkursu, stwierdza, iż kolejne edycje konkursu potwierdzają, iż uczniowie są chętni do zdobywania praktycznej wiedzy, która wykracza poza szkolne programy nauczania.

Wyniki konkursu:

A) w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce

Kaja Grabowska – uczennica III klasy Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Sybiraków w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie

II miejsce

Barbara Nohr – uczennica III klasy Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Sybiraków w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie

III miejsce

Mikołaj Rygałło – uczeń klasy I Niepublicznego Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie

Filip Sobolewski - uczeń III klasy Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Sybiraków w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie

B) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce

Tomasz Kantorski – uczeń klasy I Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w CKZiU w Wołowie

- Mateusz Michoński – uczeń klasy I Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w CKZiU w Wołowie

II miejsce

Nicole Kowalska – uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie

III miejsce

Natalia Lazurek – uczennica Technikum nr 2 im. Piastów Śląskich w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie

- Alicja Teślak – uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie

- Nicole Sigel – uczennica klasy I Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w CKZiU w Wołowie.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy udziału w konkursie.

(PRK)