Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Najpopularniejsze | Projekt

 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie jako jedna z 55 instytucji na terenie kraju, która złożyła wniosek do konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”, którego organizatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, otrzymała dofinansowanie na jego realizację.

 

Celem przedsięwzięcia „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów” , poprzez organizację warsztatów historycznych, jest przybliżenie młodzieży, historii regionu, a co za tym idzie budowa bogatej bazy miejsc /obiektów  pamięci, zlokalizowanych  na terenie naszego miasta. Efektem końcowym projektu będzie dwujęzyczna aplikacja na smartfony „Wołów – śladami historii Polski !”, w której znaleźć będzie można 11 takich obiektów. Dodatkowo przy każdym z obiektów pojawi się  kod QR.

 

Do udziału w projekcie MiGBP w Wołowie zaprosiła uczniów szkół podstawowych klas:  VII – VIII oraz III gimnazjalnych, jak także uczniów szkół średnich. Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Michnowska,  Anna Bajak, Natalia Gołubowska, Henryk Bajewicz, Ferdynand Kaduszkiewicz oraz Sebastian Wierzbowski.

 

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Wołów – Dariusza Chmury oraz Starosty Wołowskiego – Macieja Nejmana, przeprowadzony zostanie w okresie od 10 września br do 14 grudnia br (wtorki i środy).

 

Rekrutacja do projektu rusza 10 września i potrwa do 21 września – w tym czasie, zaproszone szkoły zapraszamy do składania KART ZGŁOSZENIOWYCH wraz z załącznikami. Losowanie miejsc pamięci odbędzie się w dniu 25 września br. o godz. 10:00, w wołowskiej bibliotece.

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”.

 

zapisz jako pdfwydrukujikona koperty
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 24
odwiedziny: 11745887

Informacja o finansowaniu projektu