Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Turystyka

powiat oferuje wiele turystom z pasją. To powiat dla pasjonatów!
Położony w zakolu Odry kryje w sobie mozaikę krajobrazów, nieczęsto spotykaną na tak niewielkim obszarze - od poprzetykanych lasami, polami i łąkami wzgórz, poprzez płaskowyż wysoczyzny, aż po dolinę wielkiej rzeki. Obszary NATURA 2000 z unikatowymi Łęgami Odrzańskimi i 200 gatunkami ptaków. Jedyny w swoim rodzaju pocysterski klasztor w Lubiążu, tętniący sztuką i energią w czasie SLOT ART FESTIVAL i odkrywający na nowo dziedzictwo Cystersów i oręż średniowiecznego rycerstwa podczas OBLĘŻENIA KLASZTORU. Sieć szlaków turystycznych, w tym ponad 200 km szlaków rowerowych, które pozwalają odkryć te niezwykłe miejsca i oderwać się od codzienności. Czy to w makro- czy mikroskali, potrafi zaskoczyć i sprawić, że zatrzymamy się tu na chwilę dużej.

To dobre miejsce dla pasjonatów unikatowej przyrody i miłośników malowniczych  krajobrazów. Zapaleńców rowerowych wycieczek i pieszych wędrówek. Poszukiwaczy niezwykłych zabytków i historii ukrytych często w najmniej oczekiwanych miejscach. Amatorów oryginalnych i nietuzinkowych wydarzeń. Czy każdy znajdzie tu coś dla siebie?
Na pewno każdy pasjonata …

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z walorami turystycznymi i ciekawymi miejscami naszego powiatu. Na naszej stronie znajdziecie Państwo informacje zarówno o zabytkach, szlakach rowerowych jak i skarbach przyrody. Mamy nadzieję, że zachęcimy tym Państwa do odwiedzenia nas!

 

 turystyka

zapisz jako pdfwydrukujikona koperty
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 25
odwiedziny: 11745888

Informacja o finansowaniu projektu