Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Projekty | Moje Bosiko - Orlik 2012

Rządowy program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada wybudowanie nowoczesnych, bezpiecznych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Głównymi celami programu są:
- udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora,
- popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Kompleks będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne pod nadzorem trenera – animatora sportu.

 

Pod koniec 2010r. oddano do użytku kompleks boisk sportowych "Orlik" przy Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym. Inwestycja zrealizowana została w przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz gminy Brzeg Dolny. Całkowity koszt budowy tego nowoczesnego kompleksu sportowego to prawie 960 tys. zł. W jego skład wchodzą: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30m x 62m (pole do gry 26m x 56m), boisko do piłki siatkowej i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej o wym. 19,1m x 32,1m, sanitariaty oraz oświetlenie.

Boiska  służą nie tylko uczniom Zespołu Szkół Zawodowych, ale również całemu dolnobrzeskiemu społeczeństwu.


zapisz jako pdfwydrukujikona koperty
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 27
odwiedziny: 11745890

Informacja o finansowaniu projektu