Bez czterech kółek

Czwartek, 22 wrzesień 2011

Na pewno każdy już wie, że obchodziliśmy dziś Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym zorganizowali specjalny rowerowy happening. Drogę do szkoły odbyli dziś na rowerach, rolkach lub „autonogach”.

W miejscu zbiórki, już o godzinie 8 rano,licznie stawili się wszyscy, którym zależy na czystym powietrzu i zdrowym trybie życia. Wyposażeni w kolorowe baloniki cykliści, eskortowani przez Policję, przejechali ulicami Brzegu Dolnego, spotkali się pod Urzędem Miejskim z burmistrzem – panem Stanisławem Jastrzębskim, by dotrzeć przez Park Miejski pod budynek Szkoły. Pamiątkowe zdjęcie i zdrowy poczęstunek – soczyste jabłko zakończyły ten udany poranek! Szczególne podziękowania należą się gościom specjalnym imprezy – dolnobrzeskim cyklistom z Towarzystw Turystyki Rowerowej – „Wrzos” i „Na Kole”!

bezsamochodu