Szkoły nowych technologii

Poniedziałek, 31 październik 2011

Zespół Szkół im.Tadeusza Kościuszki w Wołowie zakwalifikował się do udziału w projekcie i został wytypowany do grona 500 Szkół Nowych Technologii. Oznacza to, że dyrektor pani Stanisława Borodacz , nauczyciele- Dorota Winiarz, Marzanna Koczuk i  Ewa Nowak  oraz uczniowie wezmą udział w szkoleniach z zakresu nowych technologii. Organizatorami  programu są Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne oraz Microsoft  Partners in Learning,  a jego celem  jest przekazanie dyrektorom szkół, nauczycielom oraz uczniom najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych tehnologii. Do projektu mogły się zgłosic wszystkie szkoły ogólnokształcące i technika.

Dyrektor szkoły weźmie udział w  konferencji  Szkoła Nowych Technologii oraz w wykładach i prezentacjach dotyczących nowych kierunków w edukacji. Najnowszą wiedzę na ten temat przekazywać będą trenerzy Microsoft oraz eksperci w dziedzinie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu. Nauczyciele natomiast poznają nowoczesne narzędzia umożliwiające prowadzenie zajęć. W cyklu bezpłatnych szkoleń, prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie e-nauczania, zdobędą wiedzę na temat nowych kierunków w edukacji: internetowych platform edukacyjnych, programów dla szkół, elektronicznych podręczników. Uczniowie z kolei podczas bezpłatnych warsztatów zdobędą najnowszą wiedzę informatyczną i zyskają dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich. Program szkoleń obejmuje: programowanie Windows Phone, HTML 5, Usługi Live, Programowanie Microsoft Kinect, tworzenie stron internetowych.                                                           Dodatkowymi korzyściami są:

1. Certyfikaty - Dyrektorzy i nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymają certyfikaty Szkoły Nowych Technologii
w ramach międzynarodowego programu Partners in Learning (Partnerstwo dla Przyszłości).                                                                                                                           2.  Niepowtarzalna szansa dla uczniów - Uczniowie otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach. Każdy
z nich może ponadto zgłosić swoją pracę do konkursu High School Tech Hero (odpowiednik konkursu dla studentów Microsoft Imagine Cup), który rozpocznie się 2 listopada 2011 roku.

3. Punkty dla szkoły - Szkoły biorące udział w projekcie zdobędą dodatkowe punkty, które zwiększą ich szanse na uzyskanie miana Innowacyjnej Szkoły Partners in Learning w 2012 roku. Polskie Innowacyjne Szkoły PiL biorą udział w międzynarodowym prestiżowym programie Microsoft Pathfinder Schools.

Tekst: Ewa Nowak, nauczyciel Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie