Jezierzyca i eMSA koszą śmieci w Krzelowie i w gminie Wińsko!

Wtorek, 18 wrzesień 2012

Czy znacie nowe prawo odpadowe? Jeśli nie, to poznacie je w trakcie edukacyjnej zabawy. Zbierajcie odpady: duże wytłoczki styropianowe, tektury po małych i wielkich pudłach, wytłoczki po jajkach, puszki aluminiowe, nakrętki i czyste, zbędne torby-foliówki, a potem przynieście je wszystkie na zbiórkę odpadów 29 września o godz. 12 na boisku i siedzibie "Jezierzycy" w Krzelowie.

Zbierzemy śmieci, część z nich potniemy na klocki eMSA i będziemy robić z wami trójwymiarowe makiety projektując fragment wsi. Przeprowadzimy szkolenie nt. gospodarki odpadami (zgłoszenia do 20 IX na adres: emsa.relacje@gmail.com) i pokażemy wam, co to jest apcykling (w jęz. ang.: upcycling), czyli twórcze wykorzystanie odpadów, np. do zabawy, ozdoby lub nauki. Będzie nauka i zabawa! KOSy to Kreatywny Odpadów System - autorski pomysł eMSA, by stworzyć system edukacyjno-kulturalny zmniejszający ilość odpadów, a zwiększający ilość półproduktów do edukacji i zabawy. Potniemy śmieci i przekażemy te półprodukty szkołom i przedszkolom.

Od początku września startuje projekt „KOSy z eMSA w Krzelowie”, realizowany przez Stowarzyszenie Jezierzyca i eMSA Inicjatywa Edukacyjna jako Festiwale Recyklingu - element Kampanii „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków”. Jest to regionalna kampania informacyjno-edukacyjna, a „Kosy z eMSA w Krzelowie” odbędą się w ramach jej I-go Etapu finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. LINKI: wfosigw.wroclaw.pl - aktualności ALBO  edukacjaodpadowa.pl ALBO smiecenieodpada.pl ALBO facebook.com/smiecenie.odpada

Więcej informacji:
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty „Jezierzyca”: jezierzyca.pl, eMSA Inicjatywa Edukacyjna: emsarelacje.pl

* * *    emsa.relacje@gmail.com / tel: 660.968.363 / 71.348.23.40