Dla szpitala

Środa, 04 luty 2009

W poniedziałek do Powiatu Wołowskiego zawitali goście z partnerskiego powiatu Harburg, przywożąc ze sobą 3 ciężarówki wypełnione sprzętem dla naszych szpitali.

Inicjatorką akcji była Ruth Zuther, długoletnia radna Powiatu Harburg, która od wielu lat zaangażowana jest we współpracę między powiatami. Ruth Zuther towarzyszył w wizycie doktor Heiner Austrup – dyrektor ds. medycznych szpitala w Winsen, który jest zainteresowany wymianą doświadczeń między kadrą medyczną, ale również administracyjną.

Wśród przywiezionych rzeczy największą część stanowi sprzęt rehabilitacyjny – chodziki, podnośniki, wózki, kule. Do naszych szpitali trafiły łóżka wraz z materacami, a także sprzęt medyczny (m.in. pompa infuzyjna, respirator), lekarstwa i materiały opatrunkowe. Transport darów wspomógł Niemiecki Czerwony Krzyż oraz Powiat Harburg.