Hello Glasgow

Czwartek, 09 czerwiec 2011

W dniu dzisiejszym, tj. 9 czerwca 2011 r.  Starostwo Powiatowe w Wołowie odwiedziła delegacja młodzieży ze Szkocji a dokładniej z największego miasta tego kraju - Glasgow.

Szkoła Społeczna z Wołowa na czele z nauczycielem języka angielskiego panem Tomaszem Sztrekierem oraz uczniami oprowadzali swoich kolegów po Wołowie. Młodzież wraz z opiekunami bierze udział w wymianie polsko - szkockiej organizowanej przez Zespół Szkół Społecznych w Wołowie. Wołowska młodzież odwiedzi swoich kolegów z Glasgow za tydzień.

W Zamku Piastowskim zostali serdecznie przywitani przez Starostę pana Marka Gajosa, w miłej atmosferze dyskutowali o samorządzie polskim i szkockim, na koniec mogli podziwiać piękno wołowskich okolic z wieży widokowej zamku.

Szkoci przebywając kilka dni z kolegami z polski opanowali kilka polskich słów: "dziękuję", "cześć" i "dzień dobry", nasi uczniowie posługiwali się językiem angielskim bez problemu.