Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Brązowy medal u Kamila

Piątek, 25 listopad 2011

19 listopada odbył się ostatni  piąty turniej z cyklu 19 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia pod patronatem Rady Miejskiej Wrocławia , w których regularnie bierze udział Kamil Nowak, młody adept z Wołowa.

W Mistrzostwach w ciągu całego roku odbyły się zawody sportowe z 20 dyscyplin, takich jak: badminton, biegi krótkie, brydż, kajakarstwo, koszykówka, piłka nożna i oczywiście szachy  dla młodzieży. 12 -letni Kamil grał w tym roku w grupie do lat 14 . Przed ostatnim turniejem junior zajmował wysokie drugie miejsce i tracił do rywala  – Konrada Jastrzębskiego - tylko 1 punkt. Na ostatnim jednak najsłabszym z całego roku spotkaniu Kamil zdobył 4 punkty na 7 możliwych i zajął 5 miejsce . Ograł jednak  w  drugiej rundzie zwycięzcę tej grupy i  pozbawił go tym samym kompletu oczek. Po podsumowaniu punktów z czterech najlepszych turniejów nasz wołowianin uzyskał 19,5 punktów i przywiózł do Wołowa brązowy medal i puchar. Do najlepszego brakło Kamilowi tylko 1,5 punkta, a za sobą zostawił 39 zawodników. Dzięki temu, że  Kamil był jednym z najmłodszych zawodników w tej grupie, będzie mógł jeszcze dwa lata brać udział w tych zawodach. A tym samym ciągle ma szansę na zdobycie złota. W zeszłym roku, grając w grupie do lat 12  Kamil zdobył drugie miejsce i srebrny medal, w tym roku brąz, może więc za rok złoto? Trzymajmy kciuki.