Edukacja na wysokim poziomie

Wtorek, 18 październik 2011

Praca nauczyciela, pedagoga, wychowawcy to przede wszystkim powołanie i poświęcenie dla innych. To poświęcenie zostało docenione i nagrodzone 14 października 2011 roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie z rąk Minister Katarzyny Hall Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymali Pani Krystyna Adaśko - Dyrektor Centrum Edukacji i Pomocy  Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie oraz  Pan Mieczysław Jończyk - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Wołowie. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej została wyróżniona Pani Beata Borowska – Podsiadło   - Dyrektor Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

Kolejne wyróżnienia oraz nagrody zostały wręczone w Auli Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim Pani Henryce Przybyłowicz – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie oraz nauczycielkom ZSZ w Wołowie Pani Agnieszce Gnatiuk oraz  Pani Agacie Butkiewicz.
17 października 2011 r. na uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Wołowie zostały wręczone nagrody Starosty Wołowskiego za wybitne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

Nagrody Starosty Wołowskiego otrzymali:
Pani Henryka Rewak – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu
Pani Stanisława Borodacz – Dyrektor Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie
Pani Ewa Janiszewska – z – ca Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Wołowie
Pani Bogumiła Połeć – wicedyrektor w Zespole szkół im. T. Kościuszki w Wołowie
Pani Magdalena Lokś – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie
Pani Barbara Gozdecka – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w brzegu Dolnym
Pan Ryszard Korob – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali także nauczyciele, którzy uzyskali awans zawodowy w tym 9 nauczycieli mianowanych oraz 4 dyplomowanych.

Wszystkim gorąco dziękujemy za osiągnięcia dydaktyczne oraz życzymy samych sukcesów w pracy zawodowej oraz życiu osobistym.