Dożynki w Uskorze Wielkim – wieloletnia tradycja i nowe obyczaje

Czwartek, 19 wrzesień 2013

Dożynki to wielkie święto pielęgnowane przez rolników, na które przybywa wielu gości z całej gminy. W tym roku, dnia 14 września, ich gospodarzem był Uskorz Wielki. Jednym z najważniejszych punktów święta rolników był konkurs na najpiękniejszy wieniec. Nagroda główna przypadła sołectwu Gliniany, którą odebrał Pan Krystyn Skawiński. Nową tradycją staje się przystrajanie gospodarstw, gdzie właściciele posesji prześcigają się w pomysłach na zabawne i wymyślne dekoracje. W czasochłonne prace angażuje się często cała rodzina, dając tym samym możliwość spędzenia czasu na wesoło.

Tegoroczna nagroda za najpiękniejszy wystrój podwórka, przyznana zresztą po raz pierwszy, przypadła równocześnie Państwu Zofii i Józefowi Ożóg oraz Bogumile i Tadeuszowi Olcha.
- Jestem bardzo dumna ze swoich mieszkańców za tak pięknie przygotowane wystawki – mówi Pani Wiesława Sawa, Sołtys Uskorza Wielkiego.
Zapraszamy zatem do obejrzenia foto-relacji.