„Bezpieczna szkoła z kartą szkolną” Banku Zachodniego WBK

Poniedziałek, 04 listopad 2013

Powiatowy Zespół Szkół w Brzegu Dolnym wdraża autorski projekt Banku Zachodniego WBK  - Bezpieczna szkoła z kartą szkolną. Jego celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkołach, promocja nowoczesnych rozwiązań oraz edukacja ekonomiczna.

Bank wyposaża i przekazuje na własność szkoły w cały system, który pozwala na kontrolę dostępu do pomieszczeń szkolnych (czytniki kart przy drzwiach).

Poza podstawową funkcją identyfikatora szkolnego, upoważniającego do wejścia, wyjścia i poruszania się na terenie placówki, pełnią one – po zasileniu - również funkcję kart płatniczych. Można zasilać je przelewem bankowym i dokonywać płatności w sklepach, w Internecie oraz wypłat w bankomatach. Więcej informacji o funkcjonalności Kart Szkolnych na http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-przedplacone-pre-paid/karta-szkolna/karta-szkolna.html.

Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie objęte są specjalnym programem lekcji z zakresu ekonomii prowadzonych przez ekspertów z banku.

Uroczysta inauguracja programu "Bezpieczna szkoła -Karta szkolna" wraz z rozdaniem Kart Szkolnych wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły odbędzie się 6 listopada o godzinie 9:30.