Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Wołowie

Piątek, 11 marzec 2016

W dniu 12 stycznia 2016 roku, w Starostwie Powiatowym w Wołowie powołano Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Wcześniej, na ręce Starosty Wołowskiego wpłynął wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Wołowie  - mł insp. Krzysztofa Olejarnika o ufundowanie przez społeczeństwo powiatu wołowskiego sztandaru dla Komendy.

Sztandar, jako historyczny symbol walki, honoru i męstwa a także wierności uniwersalnym wartościom i poszanowania tradycji będzie dla wołowskich funkcjonariuszy uhonorowaniem służby oraz symbolem społecznego uznania dla codziennej, wytrwałej pracy na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Zarząd Powiatu w Wołowskiego, pozytywnie rozpatrzył wniosek Komendanta i upoważnił Starostę Macieja Nejmana do powołania Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru, w celu pozyskania środków na wykonanie sztandaru, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych, a także zorganizowania uroczystości jego wręczenia.

Za pośrednictwem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu został złożony wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych o nadanie sztandaru Komendzie. Utworzono specjalne konto na wpłaty i wystąpiono o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie pieniężnej zbiórki publicznej na terenie województwa dolnośląskiego.

Wszelkich wpłat na zakup sztandaru i organizację uroczystości jego wręczenia w dniu 25 czerwca 2016 r. można dokonywać na konto:

Komitet Społeczny Fundatorów Sztandaru

Komendy Powiatowej Policji w Wołowie

38109024600000000132095765

prowadzony w Banku Zachodnim WBK S.A. z siedzibą we Wrocławiu

Wszystkich Darczyńców chcemy uhonorować specjalnym podziękowaniem podczas oficjalnych uroczystości oraz informacją o wsparciu finansowym i organizacyjnym, w mediach i folderach okolicznościowych, wydanych z tej okazji. Wyrażamy nadzieję, że dzięki pomocy wielu osób i instytucji, inicjatywa nasza zostanie uwieńczona sukcesem.