XIII Powiatowa Gala Laureata

Środa, 17 czerwiec 2020

XIII Powiatowa Gala Laureata 2020 dla uczniów szkół i placówek Powiatu Wołowskiego, uhonorowanie laureatów jest wzniosłą chwilą, dlatego tegoroczna Gala wyjątkowa, z uwagi na trwającą pandemię odbyła się w sposób bezpieczny - zdalnie. Dnia 04 czerwca 2020 r. została zorganizowana uroczystość online dla uczniów szkół powiatu wołowskiego. Były gratulacje i ciepłe słowa Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, oraz Włodarzy Powiatu Wołowskiego oraz Włodarzy Gmin: Wołów, Brzeg Dolny, Wińsko.

Powiatowa Gala Laureata, jest jedną z ważniejszych i największych uroczystości, organizowanych każdego roku przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno
-Pedagogicznej w Wołowie. Tegoroczna uroczystość była nietypowa, gdyż była zorganizowana w czasach pandemii. Uroczystość miała, tym większe, szczególne znaczenie. Galę otworzyła Krystyna Adaśko - dyrektor PCE i PPP w Wołowie podkreślając, iż jest to święto wszystkich dzieci, młodzieży – uczniów naszego powiatu, a szczególnie tych, którzy w tym roku uzyskali tytuł  Laureata 2020. Nie mogło zabraknąć słów uznania i gestu uhonorowania Laureatów. Tytuł Miejsca Odkrywania Talentów - nadany placówce przez Ministra Edukacji Narodowej zobowiązuje, dlatego rokrocznie organizowane są konkursy o różnej tematyce, dla wszystkich grup wiekowych, by pielęgnować talent, rozwijać pasję i wspierać dzieci i młodzież. Tym bardziej teraz, w czasie pandemii słowo otuchy, serdeczności, wyróżnienia i gratulacje jest szczególnie ważne dla młodych mieszkańców Powiatu Wołowskiego.

Na uroczystości swoją obecnością zaszczycił Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk oraz przedstawicieli władz samorządu terytorialnego: Janusz Dziarski Starosta Wołowski, Artur Michałek Zastępca Burmistrza Brzegu Dolnego, Dariusz Chmura- Burmistrz Gminy Wołów,
Jolanta Krysowata - Zielnica -Wójt Gminy Wińsko, Małgorzata Gajos – reprezentująca Stowarzyszenie Inicjatywa Samorządowa Razem jako Organ Prowadzący.

Tytułem Laureat 2020 zostało uhonorowanych 83 utalentowanych uczniów szkół Powiatu Wołowskiego, biorących udział w 9 konkursach przedmiotowych, artystycznych, lingwistycznych.

lista nagrodzonych

Konkursy na poziomie powiatowym, w których wzięły udział dzieci i młodzież z terenu Powiatu Wołowskiego, swoją różnorodnością, dały możliwość wykazania się zarówno wiedzą przedmiotową, umiejętnościami manualnymi i artystycznymi. Podczas uroczystości osoby odpowiedzialne za organizację poszczególnych konkursów tj. doradcy metodyczni PODN w Wołowie oraz nauczyciele Biblioteki Pedagogicznej w Wołowie, przybliżyli ich realizację.  Jesteśmy zobowiązani do odkrywania, rozwijania i pielęgnowania młodych talentów, dlatego rokrocznie staramy się wspierać uczniów dotkniętych talentem we wszystkich możliwych ścieżkach rozwoju. Podczas tegorocznej gali zostały złożone podziękowania na ręce 16 wyróżnionych nauczycieli ze szkół gminnych i powiatowych za współpracę przy organizacji tegorocznych konkursów. Uroczystość uświetnił występ artystyczny zespołu Rytmy Planety z Brzegu Dolnego.

lista wyróżnionych

Serdecznie dziękujemy włodarzom za ufundowanie nagród książkowych. Dodatkowo dla laureatów konkursów języka niemieckiego nagrody ufundował Generalny Konsul Niemiec we Wrocławiu
Hans Jőrg Neumann. Nagrody wraz dyplomem Laureat 2020 zostaną przekazane bezpośrednio do szkół celem ich osobistego wręczenia. Laureatom tegorocznej Gali serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów, rozwijania pasji i zdolności. Niech udział w uroczystości będzie dla Was inspiracją do nowych pomysłów i podejmowanych wyzwań.

Link do tegorocznej gali: www.gala.wolowpce.pl