Poniedziałek, 14 grudzień 2020

Powiat Wołowski rozpoczyna realizację dwóch projektów, dofinansowanych  przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość obu projektów to ponad 8 milionów 600 tysięcy złotych.

Pierwszy projekt: „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2”  –którego efektem, będzie wzrost kompetencji praktycznych uczennic i uczniów, które w konsekwencji spowodują zwiększenie zatrudnienia absolwentów szkolnictwa zawodowego powiatu i regionu. Partner realizacji projektu:  Jasinowska-Czarny Anna UNIKA Doradztwo Unijne i Public Relations.

Projekt drugi: „Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego” zakłada rozbudowę, modernizację oraz doposażenie szkół, w wyniku czego powstanie 12 pracowni zawodowych i ogólnych służących rozwijaniu kompetencji kluczowych oraz przedmiotów stanowiących podbudowę do nauki zawodu wspieranych branż.

Projekty łączą się w sobie w jednym głównym celu, jakim jest rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim. Działania w projektach obejmują zadania merytoryczne, szkolenia, warsztaty, kursy – mające wpływ na wzrost kompetencji, ale także inwestycyjne, remontowe oraz doposażanie placówek w nowoczesny sprzęt.

O projektach